Půjčky pro OSVČ jsou půjčky určeny OSVČ (osoby samostatně výdělečně činné). Půjčky pro OSVČ poskytují jak klasické banky, tak nebankovní společnosti a firmy.

Půjčky pro osoby samostatně výdělečně činné

V České republice je hodně malých živnostníků a OSVČ, nemají žádné zaměstnance ale pracují samy na sebe. OSVČ však chtějí mnohdy podnikání rozšířit a na rozšíření podnikání potřebují další peníze, které zajištují růst jejich podnikání. Proto si někdy i tito drobní podnikatelé berou půjčky pro OSVČ.

Půjčky pro začínajicí OSVČ

Půjčky pro OSVČ, která s podnikáním teprve začínají by si hodně OSVČ a podnikatelů žádalo. Ale pro začínajicího podnikatele je často těžké nějakou takovou půjčku či úvěr získat. Vůbec nejlepší je využít půjčku od rodiny či blízkých přátel. Ať poté by jste si měli obracet na různé banky nebo na nebankovní společnosti z nebankovního sektoru. Někdy může mít možností také půjčka ze soukromých zdrojů.

Bankovní nebo nebankovní půjčky pro OSVČ ?

Roční úrok mají vždy výhodnější půjčky od bank, než od nebankovních společností. U bank je však někdy těžké půjčku získat a proto se právě hodně lidí musí obrátit i na méně výhodné nebankovní společnosti a firmy. U bank musíte mít dlouhou podnikatelskou historii, musíte doložit minimálně 2x podané daňové přiznání. To nebankovní společnosti často půjčují i začínajicím malým podnikatelům, právě v tom je jejich. Ale zase tam prostě jsou ty vyšší roční úroky.