Půjčky pro důchodce jsou půjčky určené lidem, kteří jsou již v důchodu a je jim pravidelně vyplácen starobní důchod. Půjčky pro důchodce poskytují banky i nebankovní společnosti a firmy.

Půjčky pro lidi v důchodu

Půjčky pro důchodce jsou určené pro lidi, kteří již dosáhly důchodového věku a pobírají každý měsíc starobní důchod. Důchody jsou však v docela nízké výši, hlavně pro lidi, kteří žijí v městě a musí platit vysoký nájem za byt. Důchodcům na vesnici se dýchá o hodně lépě. Důchodci s města tak často nevystačí se svým důchodem a proto docela často shánějí různé půjčky pro důchodce pro financování svých aktuálních potřeb. Půjčku budou splácet ze svého důchodu.

Co musíte splňovat u půjčky pro důchodce ?

U půjčky pro důchodce je důlěžité abyste byly v důchodovém věku a pobíraly starobní důchod. Ten prokážete díky potvrzení nebo pomocí poštovní složenky. Společnosti většinou také vyžadují dva doklady o vaší pravé totožnosti. Nejlepší je využít občanský průkaz + cestovní pas. Případně můžete využít i řidičský pas nebo rodný list.

Bankovní půjčky pro důchodce

Půjčky pro důchodce od bank jsou vždy nejvíce výhodné, protože banky nabízejí vždy nejlepší podmínky na trhu ze všech finančních institucí. U bank je ale třeba mít alespoň průměrný důchod. Většinou je také třeba sjednat si životní pojištění které bude vinkulováno bance. Banka se tím jistí proto případné smrti svého klienta. Banky vám nábídnou solidní roční úrok a RPSN. Určitě se tedy prvně obraťte na banky.

Nebankovní půjčky pro důchodce

Někteří lidé však u banky neuspějí a tak se musejí obrátit na nebankovní společnosti. Nebankovní společnosti se právě specializují na takové „problémové klienty“. U nebankovních společností často nevadí menší důchod ani případný zápis v registru dlužníků. Ale je třeba u nebankovních společností počítat s vyšším ročním úrokem a RPSN. Dejte si také velký pozor na znění smlouvy u nebankovní společnosti.